karate Ostrowiec, karate w Ostrowcu, klub karate Ostrowiec, Kielce, Karate,Strona główna  |  Kontakt  |  Video  |  O klubie  |  Karate Tsunami

Zawartość witryny

 

EEeeeee

ETYKIETA DOJO

 (ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W SALI ĆWICZEŃ):

1. Kiedy wchodzisz do Dojo lub je opuszczasz, stań w wejściu, przodem do sali, wykonaj ukłon w pozycji na baczność. Jest to wyraz szacunku dla Dojo i osób znajdujących się w nim, są zewnętrzną oznaką dyscypliny, kultury osobistej i wzajemnego poszanowania.

2. Nie jedz, nie pij, nie pal, nie żuj gumy w Dojo.

3. Szybko i sprawnie wykonuj polecenia instruktora. Nie spaceruj po Dojo.

4. Nie praktykuj KUMITE bez polecenia instruktora.

5. pobudzać (w rzeczywistości są zazwyczaj moczopędne i w dłuższym okresie czasu działają odwrotnie).

19. Ćwiczący i ich opiekunowie przychodzący na zajęcia mogą korzystać wyłącznie z wynajętych  pomieszczeń. Niedopuszczalne jest chodzenie po całym obiekcie szkoły. Informacje szczegółowe o tym, z których pomieszczeń można korzystać, udziela na bieżąco instruktor.

OGLĄDANIE ZAJĘĆ

Oglądanie zajęć należy rozpatrywać w trzech aspektach:

1.     Oglądanie zajęć przez osoby chcące zapisać się do sekcji.

2.     Oglądanie zajęć przez rodziców.

3.     Oglądanie zajęć przez osoby trenujące.

Ad. 1 Osoby chcące zapisać się na zajęcia często proszą o możliwość oglądania zajęć. Jest to oczywiście możliwe, ale my zamiast tego proponujemy uczestnictwo w treningach na próbę, Dzięki temu osoba chcąca się zapisać może nie tylko obejrzeć, ale i przeżyć trening.

Ad. 2 Oglądanie zajęć przez rodziców. Jest to temat, na który znów trzeba spojrzeć z kilku aspektów. Rodzice zapisując dzieci na treningi karate są zainteresowani tym, co dzieci ćwiczą. Jest to rzecz normalna i rodzice mają do tego prawo. Z drugiej jednak strony zajęcia karate mają uczyć samodzielności, a to oznacza, że obecność rodziców nie jest wskazana. Są rodzice, którzy przyprowadzają dzieci na zajęcia i dużo wysiłku wkładają w to, by ich pociechy zostawały same bez płaczu. Takim dzieciom trudno potem wytłumaczyć, dlaczego ich mamy chcą ich na treningu zostawić (czyli nauczyć samodzielności) a inni rodzice siedzą na treningu. Dzieci uczestniczące w zajęciach również w różny sposób reagują na to, jak rodzice innych osób się na nich patrzą. Rodzic ma dobre intencje np. obserwując jak ćwiczą inni i porównując to z tym, co robi ich dziecko. Jednak dzieci nie muszą i zazwyczaj tego nie rozumieją i nie lubią, jak ktoś ich obserwuje.

I wreszcie pozostaje dziecko, którego rodzic siedzi na treningu. Takie dziecko stara się ćwiczyć najlepiej jak potrafi, ale gdy instruktor podchodzi, by go poprawić, dziecko miast myśleć o technice, patrzy na mamę, co ona powie. W rezultacie, chcąc wypaść dobrze w oczach rodzica, zaczyna robić technikę jak najszybciej i jak najmocniej, a tym samym jeszcze gorzej, niż przed wytłumaczeniem jej przez instruktora.

Jest tu więc jawny konflikt interesów rodzica, który słusznie chce obejrzeć trening, jego dziecka, które ćwiczy pod presją, i dzieci jako ogółu, które wcale nie lubią jak ktoś się „na nie gapi”.

Dlatego proponujemy, by rodzice, których dzieci nie płaczą, zostawiali je na zajęciach same, a oglądanie zajęć ograniczyli do minimum, co jakiś czas. Takie oglądanie „raz na jakiś czas” daje także ten plus, że rodzic widzi różnicę w ćwiczeniach i postępy,  jakie robi jego dziecko.

Ad. 3 Osoby trenujące w sekcji mogą oglądać zajęcia, zwłaszcza wtedy, gdy nie mogą uczestniczyć aktywnie w treningach. Oglądanie zajęć przez osoby trenujące ma dla nich duże znaczenie, bowiem mogą obejrzeć trening z „drugiej strony”. Dla osób znających choć trochę technikę karate oglądanie zajęć ma duże znaczenie poglądowe, mogą bowiem porównywać techniki wykonywane przez różne osoby i porównywać je z tym, co robią sami i co pokazuje instruktor.

NIEKTÓRE ZAGADNIENIA HIGIENICZNE

1.     Przebieraj się zawsze przed i po treningu.

2.     Zawsze po treningu się umyj, przynajmniej ręce, twarz i nogi.

3.     Jeśli chcesz wziąć kąpiel, nie kąp się wcześniej, niż pół godziny po treningu.

4.     Po treningu nie kąp się w zbyt gorącej, ani w zbyt zimnej wodzie.

5.     Najlepszy byłby prysznic, tak by zmoczyć ciało, namydlić je i spłukać.

 

 

Informacje: 608-730-600 lub taishi@vp.pl

 

 

Nasze zaprzyjaźnione strony:

Karate - Stowarzyszenie Bez Pardonu Ostrowiec

Karate Ostrowiec Serwis

Polska Federacja Karate do Tsunami Bydgoszcz

 

Jesteśmy też na facebooku:

1. Facebook karate tsunami

2. Facebook karate w Ostrowcu Św

 

 

Karate

Trening karate

Trening karate według systemu tsunami służy zarówno do podnoszenia własnej kondycji i sprawności fizycznej, jak i do nauki skutecznej sztuki walki. 

więcej...

Tsunami a inne style

dla rodziców

Dlaczego wybrać tsunami?  Zapisując sie na treningi ludzie rzadko zastanawiają się, jaki wybrać styl.

 

więcej...

Zaprzyjaźnione strony

Sprężarki Pompy Zawory Osuszacze

 

Sprężarki śrubowe, tłokowe, części do sprężarek

Filtry powietrza, filtry oleju, separatory oleju do sprężarek powietrza, konkurencyjne ceny.

Kompletna oferta na pompy perystaltyczne, zatapialne, napowietrzanie, z pierścieniem wodnym

więcej...

EcoFilter.pl

 

Kompletna oferta dla przemysłu i producentów urządzeń, sprężarki śrubowe, zawory spustowe, separatory oleju i wody z kondensatu, akcesoria i części, łopatki grafitowe Becker, Rietschle, filtry powietrza, filtry i separatory oleju

 

Filtry sprężonego powietrza, wkłady filtracyjne, filtry zewnętrzne, patrony, filtry ze stali nierdzewnej, filtry papierowe, filtry poliestrowe, filtry filtracyjne, wkład filtracyjny do obudowy zewnętrznej, filtry próżniowe, filtry ciśnieniowe

więcej...

Biblioteka Narodowa

Strona, na które j można zapoznać się z wydanymi  w przeszłości i aktualnie wydawanymi publikacjami.

 

Polska Federacja Karate-do Tsunami

To strona naszej federacji.

 

Filmy karate - ranking

Najlepsze filmy o karate...?

 

Filmy Bruce Lee

Filmografia mistrza Bruce Lee

Jesteśmy  też w Googlach

Jak zostać instruktorem ?

Kurs instruktora survivalu

Kursy instruktorskie stacjonarne i online

 

 Katalog stron internetowych

opracowanie i treść ©2009 - Grzegorz Pietrzyk

O'hara z Ostrowca, czyli nasza reklama

Tsunami, sztuka walki i styl życia

Pierwszy pokaz

Komfort